Om Säker Trafik Dalarna

Säker Trafik Dalarna AB är en del av NTF-organisationen.

Bolaget ägs av NTF Dalarna.

Vi arbetar med utbildningar, revisioner, utredningar, utvärderingar och uppdrag inom trafiksäkerhets- och miljöområdet.

Betydande utbildningar är riskutbildning 2 för personbil och mc, trafiksäker och sparsam körning, fortbildning för personer som "kör bil i jobbet", Yrkeskomperensbevis fortbildning (YKB).

Säker Trafik Dalarna har mycket goda utbildingsmöjligheter på sin trafikövningsplats i Falun för personbil och tunga fordon samt för mc. Vi är 15 st i personalteamet.

Vår affärsidé

Säker Trafik Dalarna AB är regionens självklara utbildningscentrum för utbildning, trafik, säkerhet och miljö. Vi riktar oss till privat och offentlig sektor och erbjuder en hög och jämn kvalitet med god personlig service.

Säker Trafik Dalarna AB genomför utbildningar och uppdrag i Dalarna och närliggande län men även över hela landet. 

Se vårt produktutbud under "Våra utbildningar".

Vi som jobbar på Säker Trafik Dalarna AB är:

Hans Moberg, VD

Tfn: 023-70 55 75

E-mail:hans.moberg@ntf.se

Anne Hjerp, utbildningschef

Tfn: 023-70 55 74

E-mail:anne.hjerp@ntf.se

Mats Sundberg, vaktmästare

Tfn: 023-70 55 70

E-mail:mats.sundberg@ntf.se

Margreth Holm, säljare

Tfn: 023-70 55 76

E-mail:margreth.holm@ntf.se

Annika Gustafsson, säljare

Tfn: 023-70 55 78

E-mail:annika.gustafsson@ntf.se

Mia Eriksson-Forsberg, administration

Tfn: 023-70 55 70

E-mail:mia.forsberg@ntf.se

Anne-Sophie Liljequist, säljare

Tfn: 023- 70 55 71

E-mail:anne-sophie.liljequist@ntf.se

Rose-Marie Örtlund, informatör, konsument, barn i bil

Tfn: 023-70 55 73

E-mail:rose-marie.ortlund@ntf.se

Mats Dyrsmeds, tillståndsmätningar

Tfn: 023-70 55 72

E-mail:mats.dyrsmeds@ntf.se

Linda Biresev-Eriksson, projekt

Tfn: 023-70 55 72

E-mail:linda.eriksson@ntf.se

Per Stenis, säljare

Tfn: 023-383 23 81

E-mail:per.stenis@ntf.se